Krynickie Spotkania z Artystą VI

18 sierpnia 2016 r. spotkanie prowadził Leszek Mikos, gościem była Grażyna Brodzińska. Poprzedniego wieczoru śpiewaczka wraz z zaproszonymi artystami wystąpiła w koncercie poświęconym Bogusławowi Kaczyńskiemu. Koncert ten był zróżnicowany gatunkowo, składały się nań arie operowe i operetkowe, utwory musicalowe i instrumentalne.

 

Krynickie Spotkania z Artystą VII

19 sierpnia gościem Elżbiety Gładysz był tenor Alexander Pinderak i towarzysząca mu sopranistka Aleksandra Szmyd. Oboje mieli wystąpić nazajutrz w koncercie finałowym Festiwalu „ Kiepura i co dalej?” Artysta jest solistą wiedeńskiej Volksoper, jego przygoda z muzyką zaczęła się wraz z nauką gry na gitarze i śpiewem w chórze chłopięco-męskim prof. Stuligrosza, a rozwinęła podczas studiów w Łodzi i Dreźnie oraz pracy w drezdeńskiej Semperoper i domach operowych Wiednia.

 

Krynickie Spotkania z Artystą VIII

Gościem ostatniego, VIII spotkania prowadzonego przez Elżbietę Gładysz był maestro Aurelio Canonici. Artysta od dawna związany jest z Polską, dyrygował m. in. „Traviatą” w  Operze Narodowej w Warszawie, „Rigolettem”, „Balem maskowym” i „Cyganerią” w Operze Krakowskiej, pozostaje też w przyjaźni z prof. Ryszardem Karczykowskim, z którym nagrał swego czasu płytę. Maestro jest nie tylko dyrygentem, wykładowcą, autorem książek o operach Wagnera i Rossiniego, ale także kompozytorem, co potwierdził wykonując podczas spotkania swoje utwory fortepianowe. 

 

Koncert ARIA dla Krynicy

Po raz trzeci w 2016 roku byliśmy partnerem Festiwalu, który jest ważną imprezą dla melomanów zrzeszonych w Stowarzyszeniu ARIA. Osiem dni festiwalowych wypełnianych koncertami, imprezami muzycznymi to atrakcja w sezonie wakacyjnym, kiedy nie tylko nasza Opera Krakowska ale inne instytucje jak filharmonia mają czas wakacji.

 

Finał Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój 2016 r.

Festiwal zakończył uroczysty bankiet w Hotelu KRYNICA po koncercie "Kiepura i co dalej ...?"
Były podziękowania organizatorów dla wykonawców, wiele miłych, ciepłych słów.

 
<<<
1 [2]