1 października 2017r. - Paweł Trojak - baryton

Młody baryton Paweł Trojak gościem „Spotkania z Artystą” inaugurującego nowy sezon artystyczny.

1 października 2017 gościliśmy laureata nagrody Stowarzyszenia Aria w Konkursie im. Ady Sari w  2017r.

Młody, bardzo utalentowany i już z bogatym życiorysem artystycznym. Aktualnie jest studentem IV roku studiów licencjackich wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Jadwigi Rappe.

Paweł od września 2015 jest również członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie doskonali swoje umiejętności wokalne pod okiem wybitnych artystów- pedagogów takich jak: Eytan Pessen, Matthias Rexroth, Izabela Kłosińska, Neil Shicoff oraz wielu innych.

W grudniu 2016 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest także stypendystą Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina za wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jak podała prowadząca program Elżbieta Gładysz, Paweł Trojak pomimo młodego wieku (23 lata) brał udział aż w 17 konkursach wokalnych w kraju i zagranicą zdobywając pierwsze lub drugie nagrody, a nawet grand prix. Wstępował również w spektaklach operowych w kraju i zagranicą.

Ta imponująca aktywność spowodowana jest niezwykłą pracowitością naszego gościa. Jest utalentowanym, uroczym artystą, ujął publiczność w Auli Florianka swoją spontanicznością, pokorą i entuzjazmem. Przywitał nas na wejściu arią Stanisława z opery „Verbum Nobile” Nakaż niech ożywcze słonko. Pan Paweł  przygotował wraz z pianistką Olgą Cymbaluk wiele atrakcyjnych pozycji muzycznych, jak:  3 wybrane pieśni M. Karłowicza, recytatyw i aria Oniegina Wy mnie Pisali… Kak da by… z opery P Czajkowskiego, pieśń z poematu wokalnego „Petersburg” Bogomater v gorode Georgy Sviridov’a, aria Švandy - Coz zapomenout mozno z II aktu opery „Švanda Dudák” Jaromira Weinberger’a,  „Serenada Don Juana” op.38 nr 1 P. Czajkowskiego, recytatyw i aria Hrabiego Hai già vinta la causa... z III aktu opery "Wesele Figara” W.A.Mozarta.

Na widowni pojawili się członkowie rodziny Artysty: mama, siostry, szwagrowie, narzeczona oraz urocza trzy letnia siostrzenica, która wzbudziła zachwyt swoim spokojem i obyciem towarzyskim.

Z pewnością będziemy śledzić losy tego utalentowanego solisty, życzymy mu spektakularnej kariery na scenach operowych świata.

 

18 czerwca 2017 r.- Rafał Siwek - jeden z najlepszych basów świata

Rafał Siwek – jeden z najlepszych basów świata zawitał do „Spotkania z Artystą” na zakończenie sezonu „Spotkań…” 18 czerwca.

 

Przyjechał do Krakowa z Warszawy, pomiędzy występami w spektaklach Rigoletto – jako Sparafucile w operze w Amsterdamie, a wyjazdem na Festiwal Arena di Verona. Z wielką niecierpliwością i radością czekaliśmy na tak wspaniałego solistę. Przyjechał z rodziną: żoną Magdaleną i trójką wspaniałych dzieci, które towarzyszyły nam na widowni Florianki.

 

Majowe „Spotkanie z Artystą” – Katerina Hebelkowa – mezzosopran

Majowe „Spotkanie z Artystą” gościło kolejną czeską solistkę – Katerinę Hebelkową – mezzosopran.

 

Do programu zaprosiliśmy kilku instrumentalistów: Piotr Gładki – skrzypek, Stanisław Pasierski – kontrabasista przyjechali z Wiednia, gdzie rezydują od wielu lat. Teresa Wydrzyńska – altowiolistka z Capelli Cracoviensis, Marta Lizak- skrzypaczka- członek Stowarzyszenia ARIA oraz Olga Tsymbaluk – pianistka z Opery Krakowskiej. Tak bogata oprawa muzyczna naszych programów to rzadkość. 

 

26 marca 2017 r. – Marie Fajtova - sopran solistka Opery Narodowej w Pradze

26 marca 2017 roku gościliśmy w „Spotkaniu z Artystą” Marie Faytovą- sopran, solistkę Opery Narodowej w Pradze, która przyjechała do Krakowa specjalnie na jeden dzień by wziąć udział w naszym programie.

 

W programie wystąpili również Piotr Gładki – skrzypek, który przyjechał do nas z Wiednia wraz prof. Stanisławem Pasierskim- kontrabasistą. Rozmowę z artystką tłumaczył– Adam Zdunikowski – tenor, który nauczył się języka czeskiego kiedy pracował w  Operze Narodowej w Pradze.

 

 

Karnawałowe spotkanie z Bożeną Zawiślak- Dolny

W przepięknej Auli Florianka dzięki gościnności Akademii Muzycznej  8 stycznia 2017 roku miało miejsce niezwykle piękne wydarzenie – gościliśmy od dawna wyczekiwaną w naszym programie Bożenę Zawiślak – Dolny. Ta znakomita śpiewaczka o której mówiono, że jest uśmiechniętym wulkanem energii, przez wiele lat była mezzosopranowym filarem Opery Krakowskiej. Jej kreacje zawsze przyjmowane były z pełnym uznaniem przez publiczność i krytyków. Jednak najbardziej zrosła się z jej nazwiskiem partia tytułowej Carmen w operze Bizeta. 
 
 

21 maja 2017 r. – Katerina Hebelkowa – mezzosopran solistka Opery Narodowej w Pradze.

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej ARIA wraz z Akademią Muzyczną w Krakowie zorganizował  "Spotkanie z Artystą", którego gościem była Katerina Hebelkowa - mezzosopran solistka Opery Narodowej w Pradze. Spotkanie odbyło się dnia 21 maja 2017 roku w auli "Florianka" Akademii Muzycznej w Krakowie, o godz. 16:00. Relacja ze spotkania już wkrótce. 

 

 

Spotkanie z Andrzejem Biegunem

18 grudnia 2016 roku, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się „Spotkanie z Artystą”, którego gościem był doskonale znany krakowskiej publiczności, związany od wielu lat z Operą Krakowską baryton Andrzej Biegun. Pan Andrzej to bardzo ważna postać dla członków Stowarzyszenia – był bowiem gościem pierwszego „Spotkania z Artystą” jeszcze w Teatrze im. Słowackiego w dniu 6 listopada 2005 roku. Minęło więc 11 lat. Przez ten czas oczywiście podziwialiśmy Pana Andrzeja na scenie opery w różnych spektaklach, pojawił się też kilkukrotnie jako gość zaproszony do występu w programach innych artystów.

 
[1] 2 3 4 .. 18
>>>