Karnawałowe spotkanie z Bożeną Zawiślak- Dolny

W przepięknej Auli Florianka dzięki gościnności Akademii Muzycznej  8 stycznia 2017 roku miało miejsce niezwykle piękne wydarzenie – gościliśmy od dawna wyczekiwaną w naszym programie Bożenę Zawiślak – Dolny. Ta znakomita śpiewaczka o której mówiono, że jest uśmiechniętym wulkanem energii, przez wiele lat była mezzosopranowym filarem Opery Krakowskiej. Jej kreacje zawsze przyjmowane były z pełnym uznaniem przez publiczność i krytyków. Jednak najbardziej zrosła się z jej nazwiskiem partia tytułowej Carmen w operze Bizeta. 
 

Do programu zaprosiła swoich przyjaciół Michała Kutnika ( baryton ) i Kristnę Kutnik ( pianistka ) wraz ich uzdolnionymi muzycznie dziećmi Gabrysią i Piotrusiem.
Pani Bożena przywitała swoją publiczność w przepięknej sukni scenicznej i zaśpiewała Seguidillę z „Carmen” przy akompaniamencie Kristiny Kutnik, następnie arię torreadora wykonał Michał Kutnik. Pani Bożena z wielkim wdziękiem przy akompaniamencie Renaty Żełobowskiej – Orzechowskiej zaśpiewała hiszpańską pieśń Malaguena – ze suity Andalucia  Ernesto Lecuona. W duecie z Michałem Kutnikiem wykonali Tłumy faków – duet Sylwy i Edwina z operetki „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana.
Program był bardzo urozmaicony - na scenie powitaliśmy również córkę Artystki aktorkę i piosenkarkę Katarzynę Zawiślak- Dolny, która wykonała dwa songi Piazzoli Maria  oraz Wariat. 
Na scenę weszły też dzieci Gabrysia i Piotuś, którzy akompaniując sobie na trąbkach ze sporą swobodą sceniczną zaśpiewali i zagrali dla przyjaciółki rodziców. To było niezwykle - nie mogliśmy uwierzyć, że to rodzeństwo potrafi tak uroczo wystąpić przed tak liczną publicznością!
Wykonane zostały jeszcze : Pociąg z nieba oraz Youkali  Kurta Weilla, Kolęda Marii z „Kolędy nocki” Wojciecha Trzcińskiego i Ernesta Brylla, Nie żegnaj mnie Argentyno – piosenka z musicalu „Evita” oraz utwór od dawna wyczekiwany w naszym programie: Śnić sen z musicalu „Człowiek z La manchy”. Na koniec na scenie pojawił się kolejny przyjaciel Artystki Franciszek Makuch, z którym wykonali w duecie pieśń Morze.
To było niezwykle wzruszające spotkanie Artystki ze swoją publicznością w ciepłej, rodzinnej atmosferze, którą udało się osiągnąć prowadzącym program prezes Elżbiecie Gładysz oraz Leszkowi Mikosowi. Bardzo bogata muzyczna oprawa- wykonano aż 14 utworów. Udało się też porozmawiać na scenie z panią Bożeną o jej karierze scenicznej, marzeniach, planach na przyszłość.
Publiczność była zachwycona, długo nie chciała puścić artystów ze sceny. Nowe miejsce dla naszych „Spotkań z Artystą” okazało się niezwykle szczęśliwe.
 

<<