Spotkanie z Andrzejem Biegunem

18 grudnia 2016 roku, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się „Spotkanie z Artystą”, którego gościem był doskonale znany krakowskiej publiczności, związany od wielu lat z Operą Krakowską baryton Andrzej Biegun. Pan Andrzej to bardzo ważna postać dla członków Stowarzyszenia – był bowiem gościem pierwszego „Spotkania z Artystą” jeszcze w Teatrze im. Słowackiego w dniu 6 listopada 2005 roku. Minęło więc 11 lat. Przez ten czas oczywiście podziwialiśmy Pana Andrzeja na scenie opery w różnych spektaklach, pojawił się też kilkukrotnie jako gość zaproszony do występu w programach innych artystów.

 

Spotkanie z Tomaszem Kukiem

W dniu 13 -go listopada 2016r gościliśmy solistę Opery Krakowskiej tenora Tomasza Kuka. Pan Tomasz, pomimo, że już kilkukrotnie pojawiał się w naszym programie – do tej pory nie miał swojego programu. Jest ulubieńcem krakowskiej publiczności. Obecnie jest jednym z najbardziej wziętych tenorów w Polsce. Trudno było ustalić termin „Spotkania ....” z powodu jego ciągłych występów w różnych domach operowych. Zaprosiliśmy też do programu Agnieszkę Kuk – żonę artysty. Jest  śpiewaczkę operową – sopran.

 

Katarzyna Oleś - Blacha rozpoczęła kolejny sezon „Spotkań z Artystą”.

23 października 2016 r. rozpoczęliśmy kolejny, dwunasty sezon „Spotkań z Artystą” w Sali kameralnej Opery Krakowskiej. Gościem sto ósmego programu była Katarzyna  Oleś – Blacha, uważana za primadonnę naszej Opery. Artystkę tę gościliśmy już w 2008 roku w naszym programie, wtedy jeszcze w Sali lustrzanej Teatru im. Słowackiego.

 

Spotkanie z Edytą Kulczak

Po trzech latach starań naszej  prezes Elżbiety Gładysz  udało się doprowadzić do występu w Krakowie solistki MET – Edyty Kulczak, która była naszym gościem w dniu 19 czerwca 2016r.
Pani Edyta przybyła do Krakowa by wystąpić w Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, w koncercie ARIE oper świata na Wawelu dwa dni po naszym „Spotkaniu …”.
W programie dowiedzieliśmy się jak wygląda praca solistki w MET będącej tam na etacie. Ma to swoje dobre i złe strony : trzeba być cały czas w dyspozycji dyrekcji opery, jednocześnie  uzgadniać występy w innych teatrach operowych USA lub Europy. Rozmowa była niezwykle interesująca, żywiołowa, artystka okazała się bardzo otwarta na kontakt z publicznością, chętnie, obszernie i z wielkim urokiem odpowiadała na zadawane przez Elżbietę Gładysz pytania. Czuliśmy, że bycie naszym gościem sprawia p. Edycie dużą przyjemność. 
 

Andrzej Dobber – „Po ośmiu latach”

15 maja 2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć słynnego barytona Andrzeja Dobbera, który przyjechał do Krakowa specjalnie po to, by wziąć udział w naszym programie. To niezwykle ważne dla krakowskich melomanów móc obcować z taką gwiazdą scen operowych. Tego wspaniałego artystę gościliśmy już w „Spotkaniu z artystą” osiem lat temu, 8 czerwca 2008 roku jeszcze w Sali lustrzanej Teatru  im. Słowackiego. Przez te lata wiele wydarzyło się w życiu Andrzeja Dobbera, o tych wydarzeniach oraz o planach na przyszłość rozmawiała nasza prezes, która program przygotowała i prowadziła. Starała się ona przez kilka lat doprowadzić po raz kolejny tego Artystę na naszą scenę.
 

Spotkanie z Agnieszką Rehlis

Agnieszka Rehlis – mezzosopran – była naszym gościem 17 kwietnia 2016 roku. Ta niezwykle utalentowana śpiewaczka znana krakowskiej publiczności z partii  Orfeusza w spektaklu „Orfeusz i Eurydyka” oraz partii Kompozytora w „Ariadnie na Naxos”. Artystka przyleciała do kraju z Florydy, gdzie spędziła ostatnie tygodnia na występach w Florida Grand Opera. O początkach kariery urodzonej w Jeleniej Górze Artystki mówił red. Jacek Chodorowski  prowadzący program wraz z Elżbietą Gładysz.
W programie poruszono tematy występów pani Agnieszki nie tylko w na scenach operowych w krajach Europy i Ameryki Północnej, ale również jej bogaty dorobek na scenach wielu filharmonii w repertuarze oratoryjnym. Ostatnio występ w Brukseli w koncercie z okazji 1050 lecia chrztu Polski wykonała wraz z Andrzejem Dobberem Stabat mater K. Szymanowskiego.
 
 

Spotkanie z Helena Łazarską

W dniu 6 marca 2016 gościliśmy w naszym programie niezwykle ważną postać w świecie wokalistyki - profesor Helenę Łazarską - Wybitną polską śpiewaczkę i pedagog. Maestra Łazarska ma renomę jednego z bardziej zasłużonych pedagogów w Europie, jej uczniowie są laureatami ok. 50 nagród na liczących się międzynarodowych konkursach wokalnych. 

 
<<<
1 [2] 3 4 5 .. 18
>>>