Spotkanie z Helena Łazarską

W dniu 6 marca 2016 gościliśmy w naszym programie niezwykle ważną postać w świecie wokalistyki - profesor Helenę Łazarską - Wybitną polską śpiewaczkę i pedagog. Maestra Łazarska ma renomę jednego z bardziej zasłużonych pedagogów w Europie, jej uczniowie są laureatami ok. 50 nagród na liczących się międzynarodowych konkursach wokalnych. 

 

Spotkanie z Piotrem Wajrakiem

Piotr Wajrak był gościem Spotkania z Artystą 28 lutego 2016 roku. Dyrygent, były dyrektor artystyczny Filharmonii Warmijsko - Mazurskiej (2004-2008), p.o. dyr. naczelnego tej Filharmonii, pedagog - adiunkt Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – doktor habilitowany. Przyjechał do Krakowa specjalnie, by spotkać się z krakowską publicznością, która zna go z naszej opery, gdzie ostatnio przygotował premierę operetki Piękna Helena J. Offenbacha (luty 2015 r.).
 
 

Urocze spotkanie w karnawale

10 stycznia 2016 roku odbyło się „Spotkanie z artystą”, w którym przybliżyliśmy pracę Chóru Dziecięcego  Opery Krakowskiej – zaproszenie do programu przyjęli Beata i Marek Kluza. Pan Marek jest Kierownikiem, a pani Beata Pedagogiem Chóru. Program pokazał publiczności, że na  spektakl operowy  składa się  praca kilku zespołów m. in. chóru i chóru dziecięcego.

 

Wioletta Chodowicz była gościem Spotkania z Artystą dn. 15.11.2015 roku.

Ta wspaniała śpiewaczka od nowego sezonu 2015/2016 została solistką Opery Krakowskiej. Wcześniej wiele razy występowała na krakowskiej scenie w partiach pierwszoplanowych.

 

Jubileuszowe setne spotkanie z Artystą

25 października 2015 świętowaliśmy w sposób szczególnie uroczysty Setne Spotkanie z Artystą. Zaproszenie do udziału w tym jubileuszowym programie przyjął Artur Ruciński – odnoszący sukcesy na światowych scenach operowych baryton. Znany krakowskiej publiczności od dziesięciu lat artysta gościł już w naszym programie w 2006 roku wraz z Edytą Piasecką.

 

 

Bolesław Pawlus – wielki tenor gościem 99- go „Spotkania z artystą”

20 września 2015 zainaugurowaliśmy nowy sezon artystyczny 2015/2016 w naszej Operze programem z Bolesławem Pawlusem – wspaniałym tenorem z Krakowa, który zdobył wiodące sceny operowe Europy. Zaczynał śpiewać profesjonalnie w 1953 roku w Krakowskiej Filharmonii, jego debiut operowy miał miejsce w Operze Krakowskiej w 1958 roku ( wtedy jeszcze był to Krakowski Teatr Muzyczny ), od razu w dużej partii – Jontka w „Halce” Moniuszki. 

 

Spotkanie z Tomaszem Koniną

10 maja 2015r. miało miejsce ostatnie w tym sezonie operowym “Spotkanie z Artystą”, które gościło Tomasza Koninę – reżysera operowego, Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. Tomasz Konina reżyserował w naszej Operze Mefistofelesa A. Boito, premiera miała miejsce we wrześniu 2014 roku. Jest znanym i uznanym realizatorem w Polsce.
 
 
<<<
1 2 [3] 4 5 6 .. 18
>>>