Spotkanie z Tomaszem Koniną

10 maja 2015r. miało miejsce ostatnie w tym sezonie operowym “Spotkanie z Artystą”, które gościło Tomasza Koninę – reżysera operowego, Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. Tomasz Konina reżyserował w naszej Operze Mefistofelesa A. Boito, premiera miała miejsce we wrześniu 2014 roku. Jest znanym i uznanym realizatorem w Polsce.
 
 

Juliusz Multarzyński w naszym programie

Kwietniowe „Spotkanie z artystą” gościło Juliusza Multarzyńskiego – fotografika znanego nam przede wszystkim z jego pasji operowej, która spowodowała, że p. Juliusz zajął się fotografowaniem artystów muzyków oraz koncertów, spektakli operowych. Owocem jego miłości do opery jest portal MAESTRO, który jest prowadzony od 9 lat przez niego samego. 

 

Baletowe spotkanie z artystą

22 marca 2015 z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Tańca gościliśmy w naszym „Spotkaniu z artystą”  solistów baletu Opery Krakowskiej:  Agnieszkę Chlebowska, Gabrielę Kubacką, Mizuki Kurosawa, Roberta Kędzińskiego,  Dzmitry Prokharau oraz Yauheni Yackevich'a.Tych sześciu artystów przedstawiła nam prowadząca program prezes Elżbieta Gładysz. Po kolei opowiadali o swoich szkołach baletowych, występach scenicznych, przeżyciach w dalekich krajach, gdzie występowali. Zrozumiałe zainteresowanie wzbudzała  Mizuki Kurosawa, która pochodzi z Japonii.

 

 

Spotkanie z Ryszardem Karczykowskim

Uroczyste „Spotkanie z Artystą”, które odbyło się 25 stycznia 2015 zapoczątkowało obchody 10-lecia Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej "Aria". Bohaterem spotkania był profesor Ryszard Karczykowski, tenor, dyrektor artystyczny Opery Krakowskiej w latach 2003-2006 oraz główny inicjator powstania "Arii".

 

 

Spotkanie ze Stanisławem Kuflukiem

Tuz przed Sylwestrem - 28 grudnia 2014 r. – w naszym programie zagościł Stanisław Kufluk - baryton młodego pokolenia, ale z dużym dorobkiem. Ten pochodzący z Ukrainy śpiewak dał się poznać z najlepszej strony w najważniejszych partiach barytonowych na wielu scenach operowych Polski.

 

Spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem

7 grudnia – po raz drugi w Muzeum Narodowym w Krakowie - w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku” - odbyło się spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem - scenografem, malarzem. 

 

Spotkanie z Zofią de Ines

16 listopada 2014 roku, gościliśmy z naszym programem, w Muzeum Narodowym – Gmach Główny. Spotkanie odbyło się jako jedno z wydarzeń towarzyszących wystawie: „Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku”. Gościem była Zofia de Ines - wybitny scenograf i kostiumograf. 

 
<<<
1 2 3 [4] 5 6 7 .. 18
>>>