12-19 sierpnia - 51 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

W sierpniu mieliśmy zaszczyt bycia współorganizatorami 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

12 sierpnia otworzyliśmy Festiwal Koncertem ARIA dla KRYNICY, więcej informacji na stronie: http://www.51.festiwalkiepury.pl/ariadlakrynicy_104_0.html

Ponadto, codziennie o godzinie 11-tej w Sali balowej Starego Domu Zdrojowego odbywały się KRYNICKIE SPOTKANIA Z ARTYSTĄ, których jesteśmy organizatorami, natomiast gospodarzem była nasza Prezes Elżbieta Gładysz.

 

1 października - nowy sezon operowy - spotkanie z Pawłem Trojakiem

Następny sezon operowy rozpoczęliśmy 1 października.

Wówczas odbyło się spotkanie, na którym gościł Paweł Trojak - baryton, Laureat Nagrody Krakowskiego Stowarzyszenia MIłośników Opery ARIA na XVII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

 

19 października - Musical & Opera 17 pragnień - spektakl muzyczny w reżyserii Rafała Stacha

Reżyseria: Rafał Stach

Choreografia: Ewelina Cieśla

Narracje: Sonia Pohl

Produkcja: Beyond Musicals

 

W Musical & Opera zobaczysz i usłyszysz klasyki światowej opery i musicalu w zupełnie nowej odsłonie. West side story, Phantom of the Opera, Jekyll & Hyde, The Cats, Sweeney Todd, Roméo et Juliette, 42nd street, Notre-Dame de Paris i wiele innych wspaniałych dzieł podczas jednego niezapomnianego i fascynującego wieczoru.

Musical & Opera to najnowsza produkcja Beyond Musicals - wyjątkowy, niecodzienny, bawiący i wzruszający do łez spektakl wypełniony najwspanialszymi utworami wprost ze świata Opery & Musicalu w odważnej i pełnej świeżego podejścia reżyserii Rafała Stacha i niezwykłą choreografią zespołu tancerzy tańca współczesnego autorstwa Eweliny Cieśli.

Pragnienia zawsze wynikają z głębi naszej duszy i umysłu. Nienasycony głód towarzyszy nam każdego dnia. Nieustannie próbujemy dotknąć wykreowanej przez wyobraźnię przestrzeni i znaleźć się w samym jej centrum. Musical & Opera: seventeen desires jest portalem wprost do świata pragnień, w którym rzeczywistość miesza się z iluzją.

Ten wykreowany przez wyobraźnię, oniryczny świat stanowi labirynt ludzkich pragnień, w którym z łatwością można się pogubić. Widz staje się częścią gry zanim jeszcze usiądzie wygodnie na widowni. Świat snu, marzeń, wirtualnej rzeczywistości został przeniesiony na poziom świadomości, gdzie rozgrywa się niekończąca batalia pomiędzy umysłem a ludzką wolą, broniącą się przed dominacją ego. Futurystyczna, minimalistyczna scenografia stanowi tło nawiązujące do współczesnych metod ucieczki przed światem rzeczywistym. Kreuje innego rodzaju przestrzeń, która na wzór gry nie musi być zakotwiczona w konkretnym miejscu i czasie, lecz wystarczy, że spełnia warunek prawdopodobieństwa, by móc w nią uwierzyć, zanurzyć się i oddać zapomnieniu.

 

Obsada premierowa:

Aleksandra Szmyd

Alan Bochnak

Ksenia Matsuk

Rafał Tomkiewicz

 

Tancerze Beyond Musicals: Ewelina Cieśla, Anna Niziankiewicz, Dominika Nitka, Jagoda Dyląg, Katarzyna Niżnik, Matylda Kubit, Patrycja Jakubik, Weronika Nitka, Zuzanna Bocheńska, Marcin Spychalski

Narrator: Paweł Müller

 

Premiera: 19 października 2017r., godz. 18.30, Teatr Variete.

 

Wycieczka operowa do Karlovych Varów i Drezna

W połowie maja 2017r. nasze Stowarzyszenie udało się na wycieczkę operową do Karlovych Varów i Drezna. Karlowe Vary to luksusowe, duże uzdrowisko europejskie położone w dolinie rzeki Tepla, z pięknymi hotelami na otaczających wzgórzach. Założone zostało przez cesarza Karola IV około 1350 r. Jeszcze bardziej eleganckie i luksusowe oraz nastawione na bogatych gości (ulice z najbardziej ekskluzywnymi butikami) są Mariańskie Łaźnie, które zwiedziliśmy następnego dnia.

 

Noc w Benátkach, Ŝtátne Divadlo Koŝice i skarby sztuki na Słowacji

Weekend 25-26 lutego 2017r. członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z  zaprzyjaźnionymi melomanami spędzili na Słowacji. Głównym celem podróży był  spektakl „Noc w Wenecji” Johanna Straussa syna, na którego premierę w Operze w Koszycach zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora Opery w Koszycach pana Petera Himiča.

 

25, 26 lutego 2017 r. - odbył się wyjazd do Opery w Koszycach – premiera Noc w Wenecji J. Straussa .

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej ARIA zorganizował wyjazd do Opery w Koszycach na premierę Noc w Wenecji J. Straussa,.

Wyjazd odbył się w dniach 25, 26 lutego 2017 roku.

Już wkrótce relacja ze spotkania. Serdecznie zapraszamy!

 

Wyjazd operowy do Łodzi

W sobotę 1 października 2016r zebraliśmy się na parkingu w pobliżu Hotelu Sheraton, skąd mieliśmy wyruszyć w kolejną podróż operową. Tym razem celem wyprawy była Łódź, a głównym punktem programu – spektakl „Turandot” w tamtejszym Teatrze Wielkim. O 9 rano słońce przypiekało mocniej niż to zwykle ma miejsce jesienią, na błękitnym niebie nie było ani jednej chmurki, a drzewa zachwycały pięknie przebarwiającymi się liśćmi.

 
[1] 2 3 4 .. 9
>>>