12-19 sierpnia - 51 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

W sierpniu mieliśmy zaszczyt bycia współorganizatorami 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.

12 sierpnia otworzyliśmy Festiwal Koncertem ARIA dla KRYNICY, więcej informacji na stronie: http://www.51.festiwalkiepury.pl/ariadlakrynicy_104_0.html

Ponadto, codziennie o godzinie 11-tej w Sali balowej Starego Domu Zdrojowego odbywały się KRYNICKIE SPOTKANIA Z ARTYSTĄ, których jesteśmy organizatorami, natomiast gospodarzem była nasza Prezes Elżbieta Gładysz.

 

1 października - nowy sezon operowy - spotkanie z Pawłem Trojakiem

Następny sezon operowy rozpoczęliśmy 1 października.

Wówczas odbyło się spotkanie, na którym gościł Paweł Trojak - baryton, Laureat Nagrody Krakowskiego Stowarzyszenia MIłośników Opery ARIA na XVII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

 

Spotkanie opłatkowe 2017r.

17 grudnia 2017 odbyło się „Spotkanie opłatkowe” we własnym gronie z udziałem Świętego Mikołaja w Hotelu Sympozjum o godz. 16.00.

 

Wycieczka operowa do Karlovych Varów i Drezna

W połowie maja 2017r. nasze Stowarzyszenie udało się na wycieczkę operową do Karlovych Varów i Drezna. Karlowe Vary to luksusowe, duże uzdrowisko europejskie położone w dolinie rzeki Tepla, z pięknymi hotelami na otaczających wzgórzach. Założone zostało przez cesarza Karola IV około 1350 r. Jeszcze bardziej eleganckie i luksusowe oraz nastawione na bogatych gości (ulice z najbardziej ekskluzywnymi butikami) są Mariańskie Łaźnie, które zwiedziliśmy następnego dnia.

 

Noc w Benátkach, Ŝtátne Divadlo Koŝice i skarby sztuki na Słowacji

Weekend 25-26 lutego 2017r. członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z  zaprzyjaźnionymi melomanami spędzili na Słowacji. Głównym celem podróży był  spektakl „Noc w Wenecji” Johanna Straussa syna, na którego premierę w Operze w Koszycach zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora Opery w Koszycach pana Petera Himiča.

 

25, 26 lutego 2017 r. - odbył się wyjazd do Opery w Koszycach – premiera Noc w Wenecji J. Straussa .

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej ARIA zorganizował wyjazd do Opery w Koszycach na premierę Noc w Wenecji J. Straussa,.

Wyjazd odbył się w dniach 25, 26 lutego 2017 roku.

Już wkrótce relacja ze spotkania. Serdecznie zapraszamy!

 

Wyjazd operowy do Łodzi

W sobotę 1 października 2016r zebraliśmy się na parkingu w pobliżu Hotelu Sheraton, skąd mieliśmy wyruszyć w kolejną podróż operową. Tym razem celem wyprawy była Łódź, a głównym punktem programu – spektakl „Turandot” w tamtejszym Teatrze Wielkim. O 9 rano słońce przypiekało mocniej niż to zwykle ma miejsce jesienią, na błękitnym niebie nie było ani jednej chmurki, a drzewa zachwycały pięknie przebarwiającymi się liśćmi.

 
[1] 2 3 4 .. 9
>>>