Spotkania Klubu Festiwalowego 49. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy

W dniach 8-15 sierpnia 2015 roku odbył się w Krynicy 49. Festiwal im. Jana Kiepury, którego współorganizatorem była Opera Krakowska. Znakomite uzupełnienie wieczornych koncertów stanowiły codzienne przedpołudniowe spotkania Klubu Festiwalowego w Starym Domu Zdrojowym, organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej „Aria”.

 

Relacja z wyjazdu operowego do Paryża

Długo wyczekiwany wyjazd operowy naszych członków do Paryża miał miejsce w dniach 26-29 czerwca 2015 roku. Głównym celem podróży była słynna Opera Garnier. Zdobyliśmy bilety dla całej naszej grupy na spektakl Alcesta Christopha Willibalda Gluck’a. Spektakl w wykonaniu słynnej  Orchestre des Musiciens du Louvre Grenoble pod Markiem Minkowskim było wystarczającą rekomendacją. 
 
 

Koncert w NOSPR w Katowicach

24 kwietnia 2015 roku grupa członków naszego Stowarzyszenia udała się autokarem  na koncert w NOSPR w Katowicach. W piątkowe popołudnie podróż zabrała nam 1,5 godziny, które upłynęły nam błyskawicznie. Podjeżdżając na Plac im. Wojciecha Kilara ukazał nam się budynek NOSPR- u otwarty w październiku 2014 r.

 

Wyjazd operowy do Bawarii

W dniach 8 do11 lipca nasze Stowarzyszenie odbyło kolejną podróż operową. Tym razem naszym celem było Monachium. Wyjeżdżaliśmy z Polski w upalny poranek, jednak prawie natychmiast po przekroczeniu granicy pogoda zmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki: zaczął padać deszcz i ochłodziło się.

 

Podróż operowa do Opery Podlaskiej i Teatru Wielkiego w Łodzi

Białystok i Łódź - te dwa miasta to kolejne miejsca, do których udali się na wyjazd operowy, członkowie i melomani Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej ARIA, w dniach: 22-24 marca 2014 roku. Po wielogodzinnej podróży dotarliśmy do Białegostoku, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w kameralnym, bardzo ekskluzywnym i sympatycznym Hotelu Branicki. Wieczorem udaliśmy się do Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, które jest obecnie największą instytucją artystyczną na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy.

 

48. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy Zdroju

Zostaliśmy poproszeni o organizację Klubu festiwalowego na  jednej z najsławniejszych imprez kulturalnych w naszym kraju. Tegoroczną edycję Festiwalu przygotowały wspólnie następujące organizacje: Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gmina Krynica-Zdrój i Opera Krakowska, która na zaproszenie organizatorów opracowała program Festiwalu.
 
 
 
 

Warsztaty operowe Maestry Walewskiej

W dniach 11 – 18 sierpnia 2014, w ramach 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Maestra Małgorzata Walewska, znakomita polska mezzosopranistka występująca na najsłynniejszych scenach świata, Dyrektor Artystyczny Konkursu i Festiwalu im. Ady Sari w Nowym Sączu, poprowadziła warsztaty operowe.

 
<<<
1 2 [3] 4 5 6 .. 9
>>>