Warsztaty operowe Maestry Walewskiej

W dniach 11 – 18 sierpnia 2014, w ramach 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Maestra Małgorzata Walewska, znakomita polska mezzosopranistka występująca na najsłynniejszych scenach świata, Dyrektor Artystyczny Konkursu i Festiwalu im. Ady Sari w Nowym Sączu, poprowadziła warsztaty operowe.

 

Koncert w Lusławicach

7 grudnia 2013 r. członkowie Stowarzyszenia udali się do Lusławic na koncert zamykający obchody  80 - tych Urodzin Krzysztofa Pendereckiego -  finał  festiwalu Muzyki EMANACJE. Zarząd zamówił kilka miesięcy wcześniej 50  biletów u Dyrektora Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – pana Adama Balasa. Dzięki tej inicjatywie mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

 

Atrakcje w Węgierskiej Operze Państwowej

Wyjazd do Budapesztu (27-29.09.2013) był niezwykle udany pod każdym względem: spektakle Falstaff oraz Giselle były bardzo atrakcyjne. W autokarze każdy z uczestników dostał przygotowany przez Zarząd plik informacji o tym co nas czeka w Budapeszcie: o spektaklach, kompozytorach oraz folder wycieczki. 

 

Konferencja w Bari dotycząca międzynarodowego projektu „3x Bona Sforza”

Prezes naszego Stowarzyszenia - Elżbieta Gładysz - zaproszona została  przez władze regionu Apuglia  do udziału  w tym wydarzeniu, które odbyło się w lutym 2012 roku. Projekt zakłada powstanie opery,  której libretto oparte będzie na postaci Królowej Bony Sforza. 

 

Gewandhaus i Semperoper

Początek czerwca 2013 roku to podróż operowa Stowarzyszenia do Lipska i do Drezna. Te dwa miasta dzieli dystans zaledwie 100 km, oba słyną m. in. z muzyki klasycznej. Pierwszego czerwca zawitaliśmy do Lipska, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się autokarem na koncert do Gewandhaus’u – siedziby największej i najstarszej zawodowej orkiestry świata. 

 

Wyjazd operowy Warszawa - Bydgoszcz

W połowie marca 2013 roku członkowie naszego Stowarzyszenia mieli sposobność uczestniczyć w wyjeździe, którego celem było koncertowe wykonanie Aidy G. Verdiego w Filharmonii Narodowej oraz, na drugi dzień ( 17 marca ), opery Carmen Bizeta w Opera Nova w Bydgoszczy. Zakwaterowaliśmy się w uroczym Hotelu Polonia Palace położonym w centrum Warszawy, tak blisko Filharmonii, że na koncert mogliśmy udać się na nogach. 

 

Koncert Fundacji

1 marca 2013 roku miał miejsce koncert, którego byliśmy współorganizatorem.
Patronat nad tym wydarzeniem objęła prezes Elżbieta Gładysz.

 

 

 
<<<
1 2 3 [4] 5 6 7 .. 9
>>>